POKOJE GOŚCINNE TRUDZIŃ-SKI

Świeradów-Zdrój

Zapraszamy wszystkich miłośników gór oraz sportów zimowych do komfortowo urządzonych pokoi z łazienkami oraz bezprzewodowym internetem wi-fi w atrakcyjnej cenie. Obiekt jest po remoncie, pokoje są odświeżone, nowo umeblowane, a poprzez dołożenie łazienek zyskały lepszą funkcjonalność. Do dyspozycji Gości udostępniamy profesjonalnie wyposażony aneks kuchenny do samodzielnego przygotowania posiłków, również z nowym umeblowaniem oraz sprzętem. Dom znajduje się w malowniczej oraz bardzo spokojnej części Świeradowa-Zdroju na zboczu Sępiej Góry. Z okien pokoi oraz tarasów roztacza się przepiękna panorama miasta oraz widok na Stóg Izerski z koleją gondolową. W pobliżu znajdują się liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe oraz punkty widokowe.

Świeradów-Zdrój jest malowniczą, górską miejscowością wypoczynkową położoną w sercu Gór Izerskich w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego w powiecie lubańskim. Leży nieopodal granicy z Czechami i Niemcami w otoczeniu miast Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby oraz Zgorzelca. Dojazd do miasta jest możliwy drogą wojewódzką od strony Jeleniej Góry oraz Zgorzelca, przekraczając Rozdroże Izerskie bezpośrednio ze Szklarskiej Poręby lub z Lubania i Leśnej przez malowniczą część Świeradowa-Zdroju – Czerniawę Zdrój. Miasto jest bardzo przyjazne wszystkim odwiedzającym i oferuje wiele atrakcji oraz udogodnień dla turystów. Niedawno wyremontowany deptak oraz zespół parków zdrojowych przyciąga zarówno latem, jak i zimą, a przepiękne fontanny stanowią już swoiste punkty obowiązkowe spaceru po mieście.

Pokoje gościnne Świeradów-Zdrój
Pokoje Świeradów-Zdrój

Świeradów Zdrój to także miejscowość uzdrowiskowa. Bogactwami naturalnymi, na których wykorzystaniu zbudowana została ponad 200-letnia tradycja działalności uzdrowiskowej są zasoby wód mineralnych, radonu, borowiny i świerku. Świeradowskie wody zdrojowe z dodatkiem radonu oddziaływują na procesy enzymatyczne i przemiany komórkowe oraz wzmacniają tkankę nerwową. Świerk pomaga na schodzenia układu oddechowego, a borowinę zaleca się przede wszystkim przy leczeniu pourazowym. W uzdrowisku leczy się choroby reumatyczne, układu krążenia i nerwowego.

Co najważniejsze Świeradów-Zdrój to miejscowość turystyczna, umożliwiająca latem uprawianie turystyki pieszej i rowerowej dzięki licznym szlakom turystycznym w Górach Izerskich. Zimą natomiast kusi miłośników białego szaleństwa do uprawiania narciarstwa zjazdowego oraz biegowego. Dzięki jednej z najnowocześniejszych kolei gondolowych można dostać się na Stóg Izerski i w pełni korzystać z 2,5-kilometrowej trasy zjazdowej, sztucznie naśnieżanej i w pełni oświetlonej. Przy stacji górnej kolei w okresie zimowym do Państwa dyspozycji dostępna jest idealnie przygotowana trasa biegowa „Izerski szlak cietrzewia” z regularnie wyciskanymi śladami, którą możemy dotrzeć prosto do Jakuszyc, centrum polskiego narciarstwa biegowego.

Świeradów-Zdrój jest miejscowością przyjazną dla osób poszukujących komfortowych warunków do uprawiania nie tylko turystyki górskiej, narciarskiej czy rowerowej, ale także dla spragnionych odpoczynku i relaksu spacerowiczów, korzystających z walorów uzdrowiskowych miasta. Urokliwe uliczki i piękne kompleksy parkowe sprzyjają spokojniejszym formom aktywności, a oznaczone głazami miejsca w mieście ujawniają ciekawe tajemnice i fakty związane z historią rejonu.

Pokoje Gościnne TRUDZIŃ-SKI

ul. Wiśniowa 14

59-850 Świeradów-Zdrój

Polityka prywatności